25. června 2022

Emotivní francouzská značka sporťáků ALPINE je oficiálně v Česku!

Dne 20.6. jsme se zúčastnili příjemné tiskové konference, která proběhla v pražské Občanské Plovárně.

Vrcholný model značky "A110 S" nám ihned přirosl k srdci. Má vskutku skvělé parametry.

No posuďte sami ...

◾ 300 koní
◾ zadokolka
◾ motor uprostřed
◾ hmotnost jen 1,1 tuny
◾ rozložení váhy 56% - 44%
◾ dokonalé racing sedačky Sabelt
◾ volant, který jsem dlouho v rukou nedržel
◾ neskutečný minimal racing kokpit ala McLaren

Oproti konkurentům, jako je například Lotus, je A110 více daily vozem. Bude vám tedy sloužit jak v týdnu, tak i o víkendu ... kdy si budete chtít projet okresky - pro ty je vozidlo stvořeno.

Značka Alpine má své jméno podle velehor. Zakladatel zvolil tento název potom, co se proháněl po klikatých alpských "okreskách." Za nás příznačné.

Co nás trochu mrzí ... Cesta Alpine je od roku 2025 čistě elektrická. A ani tento model již nebudeme moct pořídit se skvělým spalovacím motorem Renault. To jde přece jen trochu proti příběhu zakladatele Jeana Rédélého, který byl skvělým byznysmenem, konstruktérem i závodníkem.

V každém případě se s Míšou těšíme na reálný test, který samozřejmě řádně zdokumentujeme. 

Mimochodem, Alpine má aktuálně v F1 dost rychlý monopost. Na rovinkách jede jako blázen. Při Velké Ceně Kanady to potvrdili oba piloti - tedy Fernando Alonso i Esteban Ocon. Auta mají výborný odpor vzduchu a fungující set-up.

Cenově se bude Alpine A110 pohybovat v rozmezí 1,5 až 1,8 milionu korun s DPH, v závislosti na specifikaci. Mezi modely A110 a A110 S je ještě model A110 GT (gran turismo - ideální na delší cestování).

Máte-li dotazy ke značce Alpine a modelům A110, klidně se na nás obraťte. Rádi je zodpovíme.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram