1. července 2023

Otestovali jsme Ford Mustang Mach 1. Ve městě i na okreskách. Je ostřejší divoký kůň vážně tak dobrý?

Mustang Mach 1 představuje v Evropě to nejlepší, co můžete od Fordu dostat. Po konci limitky jménem Bullitt je tedy následovník jasný. Oproti klasickému GéTéčku je Mach jednička o dost sportovnější. A (nejen) vypadá dravěji. Můžete s ní i na okruh.

Osobně jsem z tohoto auta totálně nadšený. Odpustíte mu řadu mušek. S Míšou z amerik nejvíce milujeme Corvettu (starší generaci) a právě Mustanga.

Street Fighter Jet barva (matná šedá v kombinaci s černo-oranžovými “doplňky”) je rovněž famózní.

Evropská verze nejlepšího sériového divokého koně je s ohledem na emise “přiškrcená” o 20 koní (namísto 480 nabízí 460). Točivý moment je o 40 Nm menší než u US verze (i zde vidíte nesmyslnost unijní politiky). Nutno však podotknout, že rozdíl nepozná snad nikdo. Tedy nikoli při běžném provozu.

Mach 1 by se dal označit za Mustanga s továrním tuningem. Jedná se o kombinaci klasického GT s prvky z Shelby GT350 / GT500 a limitky jménem Bullitt.

Pod kapotou najdete "nezničitelného" Coyota. Tedy stejný agregát, jaký má i poslední Bullitt. Jedná se podélně uloženou V8 atmosféru. S kovanými ojnicemi. 

Pneumatiky (19 palců) Michelin Pilot Sport 4, v kombinaci s ostrými šestipístkovými Brembo brzdami, fungují neskutečně. Zadní jsou o 2cm širší než přední.

Btw tohle je snad jediné auto, ve kterém jsme po dvou dnech jízd ani jednou pořádně neotestovali audio systém (byť prémiový Bang & Olufsen, s 12 reproduktory a subwooferem, hraje skvěle). Pořád prostě chcete slyšet ten orchestr pod kapotou. A nic jiného vás nezajímá.

Další point - s touto károu se namísto zelené těšíte - na každém semaforu - na červenou. A první místo na gridu. Důvod je asi jasný.

Verdikt ...
Mustang Mach 1 je opravdu vynikající americká muscle kára. Díky skvělému podvozku, brzdám a jízdním režimům si i s automatem užijete kopec emotivních momentů. To vše za více než přívětivou cenovku. Úsměv na rtech zaručen. Více ve videu viz. níže.

//

Zážitky s vozy Ford a Mustang vám přinášíme ve spolupráci s dealerstvím Ford Kačmáček z Vestce u Prahy. 

//

Jsme Daddy's Garage.
Testujeme vše co jezdí. Tvoříme motoristický obsah. Prodáváme výjimečná vozidla. Děláme marketing pro automotive a motorsport. Koučujeme sportovní jízdu. Dodáváme řidičům sebevědomí za volantem i v běžném provozu. 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram