21. září 2022

Designově parádní Peugeot 308 GT: Neměl by tohle být spíše hothatch?

Testoval jsem Peugeot 308 GT. 🇫🇷

Na pohled supr kára. Chybí jí ale lepší motor a ergonomie interiéru. I proto bych ji nenazýval GéTéčkem, ale volil bych spíše označení GT Line.

Tento krasavec má ale i své mouchy.

Jednou z nich je právě to, že přes "motokárový" volant nevidíte na budíky, tedy ani na tacháč. I proto mě tahle funny jízda stála 500 Kč. Vyfotil mě totiž další šikanózní radar. A opět za "mega rychlost." Jel jsem totiž "neskutečných" 58 km/h. Shit. 

Co bavilo …
Sportovní exteriér design. Zpracování interiéru. Velké (i když dotykové) tlačítko pro vypnutí Start-Stop. Poměrně kvalitně hrající, i když neprémiový, sound system. Sedačky.

Co vadilo …
U GT působí 1,2l tříválec spíše jako vtip. Opět nevydařený i-Cockpit (přes "motokárový" volant nevidíte na budíky). Při nastavení ideálního posedu nestrčíte pod volant nohy (což potvrdila i Míša). Šílený Apple CarPlay, který se připojoval snad “hodiny” po každém nastartování a někdy se nepřipojil vůbec (prokletí snad všech dosavadních vozidel koncernu Stellantis).

Verdikt …
Velmi designově povedené auto, které přitahuje pozornost. V Peugeotu by se ale měli více zamyslet nad ergonomií. Každý jezdec potřebuje posez na dlouhé nohy a krátké ruce, což je zde prostě nemožné.

Videa s tímto červeným fešákem zkouknete například na našem TikToku.

Jsme Daddy's Garage.Testujeme vše co (řádně) jezdí. Koučujeme sportovní jízdu a dodáváme řidičům sebevědomí za volantem i v bězném provozu. Prodáváme výjimečná vozidla. Organizujeme emotivní motoristické akce pro firmy i jednotlivce.

Za spolupráci díky Peugeotu Česká Republika.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram