8. října 2021

Testujeme: Mercedes-Benz C300e, aneb výkon dotovaný elektrikou • Testy Aut

Plug-in hybridní sedan #Mercedes-Benz C300e 4Matic.

Jeden víkend jsme si s Míšou zajeli na Jižní Moravu. Otestovat PHEV Mercedes-Benz C300e. Ročník 2019. Jeho majitelem není nikdo jiný než Pavel Klein, který jej využívá jako daily car i pro své delší pracovní cesty napříč republikou.

S Pavlem často rozebíráme auta a motorsport. Jeho zkušenosti jsou skvělou studnicí vědění. Mohou tak skvěle posloužit i jako případová studie. V tomto případě hovořící pro plug-in hybrid.

Víte proč máme “v oblibě” plug-in hybridní vozy my v Daddy's Garage? Protože oproti 100% elektrickým vozům nám ještě dávají reálný smysl. Bereme je jako kompromis - jako jakési “nutné zlo” v dnešní “zelené době.”

#PHEV jsou úsporná. Ve městě jezdíte většinou pouze na elektriku (takže i emise jdou dole). Funguje zde rekuperace, takže i když jste mimo město a pořádně tomu šlápnete, jede to. Dlouhodobě a pořádně.

Plug-in hybridům můžete “nakládat” i více než 110 km /h, což si v případě EV můžete dovolit jen na chvíli.

“Výkon dotovaný elektrikou!”

U PHEV funguje síla elektromotoru jako boost. Spalovací agregát vám, v určitém režimu nastavení, stále dobíjí elektromotor. Takže i dálnice zvládáte úsporněji. Co je ale hlavní - nemusíte být v neustálém stresu z nízkého dojezdu - pořád vás jistí spalovací agregát.

C300e má samozřejmě asistenty, které vám řízení nikdy nepředají pod 100% kontrolu. Ale tohle není sporťák, u kterého to vyžadujete. Když to na vás ale přijde, proletíte okresky jedna báseň. Sice hůře než v Mustangu GT, ale i tak velmi solidně.

Více o voze již poví sám Pavel ve videu …

Mercedes-Benz Česká republika

V Daddy's Garage neřešíme spotřebu ani místo na zadních sedačkách. Na auta se díváme z pohledu řidiče.

Stále pro vás připravujeme zajímavý #automotive obsah a dopřáváme vám emotivní motoristické zážitky.

LinkedIn skupina pro všechny motoristické nadšence

#MilujemeAuta a Motorsport

#DaddysGarage #TestyAut

#ZeZivotaPetrolheada

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram