14. července 2021

Testujeme: Motokára na silnice, to je nový John Cooper Works GP! • Testy Aut

#MiniCooper. Ikona popkultury. Motokára na silnice. Neskutečné vozítko z pohledu stylu i jízdních vlastností. Legenda, která již přes 6 dekád boří konvence motoristického světa.

Auto, které se od dob Mr. Beana opravdu dost posunulo!

Něco málo z historie ...
MINI reaguje na odkaz Johna Coopera! John Cooper byl skvělý závodník, konstruktér a průkopník monopostů formule 1. Stojí například za uložením motoru mezi dvě nápravy.

Základní technické info:
◾️ přeplňovaný řadový čtyřválec (benzín)
◾️ objem motoru 1.998 ccm
◾️ točivý moment 320 Nm
◾️ výkon 170 kW (231 hp)
◾️ zrychlení 6,1 s

Testu MINI jsme, společně s Garage Driverem, věnovali celkem 2 dny. Na full-time. A byly to 2 dny plné dokonalé zábavy za volantem! 

Druhý den testu se k nám připojil i automobilový srdcař a skvělý řidič Pavel Klein. Ten ve své stáji parkoval již kde co. A byť na test dorazil se svým Mercedesem, hodnotu MINI (z pohledu "polozávodního" šoféra) ihned uznal. Že by budoucí zákazník?!

Auto dostalo zabrat. Na limitu i mimo něj se drželo skvěle.

Tři věci jsou na tomto MINI obzvlášť fenomenální. Ostrý volant, podvozek a brzdy. Verze GP navíc nabízí, kromě jiného, ještě i klasickou ruční brzdu.

MINI jsme otestovali v režimech Green, Mid i Sport. Režim Sport jsme pochopitelně využívali nejvíce. Se zapnutou stabilizací i bez.

Plusy (za řidiče):
◾️ citlivý volant
◾️ převisy ("kolo v každém rohu")
◾️ stylové, charismatické, emotivní
◾️ dvojitá koncovka výfuku uprostřed
◾️ podvozek (adaptivní tlumiče)
◾️ sportovně laděný interiér
◾️ hmotnost / nízké těžiště
◾️ kompaktní karoserie
◾️ zvuk v kabině
◾️ agilita, rejd

Plusy (výbava):
◾️ audio Harman-Kardon (12x repro)
◾️ infotainment (displej 8,8 palců s dobrým rozlišením)
◾️ funkční bezdrátové Apple CarPlay

Mínusy ...
Defakto žádné. Kdybych se v tom hodně rejpal, tak bych asi uvedl praktičnost (ale to je dáno koncepcí samotného Mini - malé 3dveřové auto). Dále systém pro nastavování sedadel (a manipulaci s nimi) by mohl být více vychytaný.

Verdikt ...
MINI JCW GP není pro každého. Je to volba pro toho, kdo miluje řízení v té nejčistčí možné podobě. Auto pro sebevědomé stylaře, kteří chtějí zapůsobit jinak než velikostí. Za sebe jej jednoznačně doporučuji!

Že se se vám, po přečtení těchto řádků, MINI zalíbilo? Nedivím se! Kdo uvažuje o koupi skvělého auta do města, které se ale bez problému hodí i na polodlouhé cestování, a chce si užít kopec legrace při řízení na okreskách / okruhu ... ozvěte se! Rád s vámi vyberu model přesně podle vašich preferencí a u partnera vyjednám skvělé podmínky i testovací jízdu. Přenést emoci z jízdy na vás zase nejlépe dokáže racing girl Michaela Lešinská.

Kdo chce vidět další obsah spojený s tímto vozem, je zván do naší komunitní LinkedIn skupiny.

V Daddy's Garage neřešíme spotřebu ani místo na zadních sedačkách. Na auta se díváme z pohledu řidiče.

Stále pro vás připravujeme zajímavý #automotive obsah a dopřáváme vám emotivní motoristické zážitky.

LinkedIn skupina pro všechny motoristické nadšence

#MilujemeAuta a Motorsport

#DaddysGarage #TestyAut

#ZeZivotaPetrolheada

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram