28. října 2021

Testujeme: Opel Insignia GSi. Poctivá sportovní limuzína, která dobře vypadá, jede a nestojí vás majland! • Testy Aut

Skvěle vypadá i jede. Je pohodlná a hlavně vás nezruinuje. Řeč je o Insignii GSi, nejvýkonější verzi oblíbeného modelu značky Opel.

Opel je obecně hodně opomíjen. A to je škoda. Dost často bojuje se žraloky, které představují typičtí zástupci tříd. V tomto případě Škoda Superb a Volkswagen Passat. Ty však Insignia s přehledem poráží.

Základní info ...

Pod tuto generaci Insignie je ještě podepsal General Motors. Mnoho věcí je na ní dobře, najde se však i pár failů. V každém případě můžeme již nyní, s čistým svědomím, říci, že po tom co jsme se s touto sympaťandou podrobně seznámili, zamilovali jsme si ji.

Co nás bavilo ...

Minimalistický design, skvělé jízdní vlastnosti, dokonalé sedačky AGR, 20ti palcová kola, brzdy Brembo s červeným lakováním a opravdu našlapaná výbava!

Toto auto, s bleskem ve znaku, však nabízí mnohem více ...

Hlavní technická specifika:

◾️ Motor: 4 válec, 2.0 l, Turbo
◾️ Výkon: 169 kW (230 k)
◾️ Točivý moment: 350 Nm
◾️ Převodovka: automatická, 9 stupňů
◾️ Pohotovostní hmotnost: 1.650 kg
◾️ Akcelerace 0–100 km/h: 7,4 s
◾️ Max. rychlost: 237 km/h
◾️ Pohon: AWD (4x4)

Věděli jste, že ...

Velké „Z,“ ve znaku Opelu, vzdává hold historickému nákladnímu vozu Blitz (Blesk), který pomohl Opelu na nohy v těžkém období po druhé světové válce? Znak tedy představuje blesk a zároveň poslední písmeno v názvu onoho vozu.

Ve videu se také dozvíte ...

Proč je Insignia tak sympatická. Jak moc sexy je v reálu barva Peperoncino Red. Jak si vede sportovní limuzína na okruhu a okreskách ... a taky (jako vždy) zazní i ženský pohled na věc.

Spolupráce: Emil Frey Group CZ #Opel

Verdikt ...

Insignii chybí opravdu málo, aby se stala králem své třídy. V případě, že nelpíte na mainstreamu, její koupí uděláte určitě dobře.

V Daddy's Garage neřešíme spotřebu ani místo na zadních sedačkách. Na auta se díváme z pohledu řidiče.

Stále pro vás připravujeme zajímavý automotive obsah a dopřáváme vám emotivní motoristické zážitky.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram